Kraków rozpoczyna walkę z zatruciem powietrza

Jednym z globalnych przeszkód w lwiej części miast w naszym kraju jest komunikacja. Nasze województwa są nie zaadaptowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości aut na naszych szosach. Z tego powodu jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie musi podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Drogi i komunikacja miejska to priorytet, jaki pozwoli poprawić wygodę krakowian jak również usprawni integralność infrastruktury miasta.

Spośród pozostałych miast, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w referendum wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć sporo środków . Z ważniejszych inwestycji trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – jedyną w Polsce,
innowacyjne torowisko na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w planach Kraków przewiduje remont przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń pomiędzy już istniejącymi połączeniami oraz naprawy istniejących tras tramwajowych oraz połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto jednak mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i aby mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.Jacek Majchrowski prezydent
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko nowe drogi, jak również doskonalszej jakości powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po nim dobrze. Zarówno autem, ale również tramwajami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.