hydrolat z neroli

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolaty

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością używane, gdyż mało w nich syntetycznych dodatków, konserwantów, pigmentów i złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę i prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy należałoby wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, jaki powstał w wyniku wytwórczości olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy bądź dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, gdyż hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Bezbłędnie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub dodać do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zamykaniu porów. Wykorzystuje się ich też do mieszania maseczek w proszku bądź też rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle delikatne, wolno je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty należy przystosować według ulubionego zapachu bądź też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, jednakowoż oraz o przyrodę. Tego rodzaju artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.